הלל באוניברסיטת תל אביב

מקום מפגש לעשייה חברתית ושיח פתוח ברוח היהדות

 

הלל - עשייה חברתית ושיח פתוח ברוח היהדות
מי היה הלל הזקן?

מרכז הלל פועל בהשראתו של הלל הזקן שהיה אישיות בולטת בחכמי ארץ ישראל בתקופת הורדוס. כינויו "הזקן" ניתן לו לא בשל גילו - אלא בשל חכמתו ומעמדו. הוא היה חבר במועצת הזקנים ולימים התמנה לנשיא הסנהדרין.

הלל הזקן היה חדשן בתחום לימוד תורה וההלכה. הוא פתח את שערי בית המדרש לכל החפץ ללמוד, ושינה את אופיו של בית המדרש ממוסד אליטיסטי - למוסד עממי.

לצד פעולתו כאיש הלכה נודע הלל כאישיות מוסרית, רחבת אופקים ורחבת לב, מלאה באהבת הבריות - על כך מעידות אמרותיו הרבות, ובהן: "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך", "אל תדין את חברך עד שתגיע למקומו", "לא הביישן לָמֵד ולא הקפדן מלמד", "במקום שאין אנשים השתדל להיות איש".

 

יצירת קשר

בית התפוצות (קומה 1.5-, מתחת לארומה), אוניברסיטת תל אביב

טלפון: 03-6407961

דוא"ל: infotau@hillelisrael.org.il

הלל באוניברסיטת תל אביב הוא מקום מפגש המזמין את הסטודנטים בקמפוס להיות מעורבים חברתית וערכית על ידי שילוב של לימוד ועשייה. הלל באוניברסיטת תל אביב הוקם על שם אלן מיטשל בשנת 1998, ומזמין סטודנטים לקחת אחריות על זהותם האישית - להיחשף, לחקור וליצור עולם אישי וקהילתי המחובר לאלפי שנות תרבות יהודית מגוונת ועשירה. במסגרת הלל באוניברסיטת תל אביב, אנו מבקשים ליצור קהילה מעורבת בחברה הישראלית ובעם היהודי, באמצעות תכניות המשלבות מפגשי העשרה והכשרה לחקר ולפיתוח אישי, לצד עשייה חברתית במגוון תחומים.

 

הלל העולמי

ארגון הסטודנטים היהודיים הגדול והוותיק בעולם אשר פועל בלמעלה מ-550 מרכזים בארה"ב, בקנדה, בדרום אמריקה, באוסטרליה, באירופה ובישראל. הארגון פועל משנת 1923 כמרחב פלורליסטי המקיים מפגשים, תכניות ואירועים לסטודנטים יהודיים מקשת רחבה של השקפות ואמונות.

 

הלל ישראל

הלל ישראל הוא המרכז הישראלי של ארגון הלל העולמי ומהווה את הבסיס לפעילותו הגלובלית של הארגון העולמי. מטרתו לחזק את זהותם היהודית של סטודנטים ישראלים ולהעמיק את תחושת שייכותם לעם היהודי וזאת באמצעות חשיפתם והעמקת היכרותם עם המגוון הרחב של קהילות וזהויות יהודיות הקיימות בעולם כיום.

 

הלל ישראל פועל בשמונה מרכזים באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ תוך שיתוף פעולה עם עשרות ארגונים חברתיים, מוסדות חינוך וגופים ממשלתיים ומוניציפליים. מדי שנה כ-20,000 סטודנטים וצעירים לוקחים חלק בתכניות ובאירועים המופעלים על ידי מרכזי הלל בישראל.

 

לעמוד הפייסבוק של Hillel Tau


לאתר הלל באוניברסיטת תל אביב >

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>