מרכז לימודי ותרבותי

יודעים ליהנות ונהנים לדעת עם שפע של פעילויות תרבותיות ותכניות העשרה מרתקות לסטודנטים, לעובדים ולקהל הרחב באוניברסיטת תל-אביב

 לדעת כל הזמן

 

אוניברסיטת תל אביב מהווה מרכז לימודי ותרבותי עשיר ומגוון באווירה ייחודית וברמה הגבוהה ביותר. שוחרי תרבות מכל אזור המרכז וגם מחוצה לו מגיעים לקמפוס כדי לחוות, ליהנות ולהעשיר את הרוח והדעת בשלל פעילויות המתקיימות באוניברסיטה מדי יום, בהן: הרצאות וכנסים בכל התחומים, הצגות של החוג לאמנות התיאטרון, סרטי סטודנטים של החוג לקולנוע ולטלוויזיהקונצרטים בבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטהסדרת הרצאות בחסות הרקטור מדי יום ד' בשלל נושאים ועוד ועוד.

 

הזירה - במה אקדמית דיגיטלית של אוניברסיטת תל אביב לדיון בנושאים אקטואליים

 

בשנתיים האחרונות נאלצנו להתמודד עם מהפכה חוקתית ומלחמה שמתמשכת מאז ה-7.10. מטרת פרויקט "הזירה" היא להנגיש תוכן שנוצר על ידי חוקרי חוקרות האוניברסיטה, מכל תחומי הידע, אשר יש ביכולתם לשפוך אור, מנקודות מבט שונות, על משמעותם של האירועים הדרמטיים שאנו חווים, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. הכותבים וכותבות מחויבים לחברה בישראל ומחפשים אפיקים שבהם יוכלו לתרום את חלקם לשמירה על הערכים שביסוד קיומנו כחברה וכמדינה.

תוכלו למצוא כאן:

  • סרטונים קצרים בהם מככבים חוקרים וחוקרות מדיסציפלינות שונות שרותמים את הידע האקדמי שלהם כדי לעשות לכולנו סדר בנושאים מורכבים
  • פודקסט שמנסה להאיר רגעים ואימג'ים ויראליים מתקופת הלחימה באור חדש ולנתח רגעים אלו מתוך תחומי מחקר מגוונים

 

 ללמוד כל החיים

 

למי שחפץ להרחיב את אופקיו התרבותיים, ללמוד את התחום האהוב עליו ולהכיר אנשים בעלי תחומי עניין משותפים, מוצעות תכניות מיוחדות ומרתקות של שמיעה חופשית לצורכי העשרה. תוכנית ההעשרה במדעי הרוח "לומדים בגילמן" כוללת סדרות של הרצאות מיוחדות וכן מבחר רב של קורסים בהם ניתן לבחור כלימודי העשרה ולהשתלב בכיתה של סטודנטים לתואר ראשון. הפקולטה לאמנויות ע"ש יולנדה ודוד כץ פותחת גם היא את שעריה לקהל שוחרי האומנות והתרבות ומציעה מגוון של קורסים וסדרות ייחודיות, מפגשים עם אמנים ואוצרים, סיורים בתערוכות ועוד.

 

​​​​​​​ משתלם בקמפוס

 

גם לאחר התואר ובמהלך הקריירה ממשיכים ללמוד: להתמקצע בתחומים חדשים, להתמחות בתחומים מוכרים או לפתוח דף חדש עם הסבה מקצועית. הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, הפקולטה לניהול ע"ש קולר , הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן, בית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל ובית הספר לחינוך ע"ש חיים וג'ואן קונסטנטינר, מציעים מבחר תכניות ייחודיות של השתלמויות ולימודי המשך, המועברות על ידי מיטב המרצים בפקולטות, אנשי מקצוע מובילים ומרצים בכירים מחו"ל. 
 

 

​​​​​​​ קורסים מקוונים

 

הקורסים המקוונים של אוניברסיטת אביב רושמים הצלחה בינלאומית ניכרת, עם עשרות אלפי נרשמים בקורסרה ממעל 123 מדינות מרחבי העולם לכל קורס. Coursera הוא אתר טכנולוגיות לימודיות שהוקם לפני כשנה על-ידי שני מדעני מחשב מאוניברסיטת סטנפורד שבארצות-הברית. לאתר החברה מועלה מגוון רחב של קורסים של מיטב המרצים ממיטב המוסדות האקדמיים בעולם, בהם פרינסטון, אוניברסיטת מישיגן, סטנפורד, דיוק ועוד. הקורסים של אוניברסיטת תל אביב מרוכזים באתר קמפוס IL.

 

הקהל הרחב - הקורסים בקורסרה הינם ללא תשלום. ניתן לקבל תעודה סיום תמורת תשלום ועמידה במטלות.

 

סטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב - הקורסים בקורסרה הינם ללא תשלום. ניתן להירשם לקורסים דרך "כלים שלובים" ולקבל עליהם קרדיט אקדמי.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>