הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים

סרטי ביכורים מ-80 מדינות בעולם של כ-100 סטודנטים אורחים נפגשים על מסך גדול במפגש קולנוע ייחודי בארץ ובעולם  

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים

ריצ'ארד גיר, אמיר קוסטריצה (חתול שחור חתול לבן), ג'וזפה טורנטורה (סינמה פרדיסו), מרצ'לו מסטרויאני, ג'ים שרידן (כף רגלי השמאלית), ועוד רבים וטובים אחרים, היו זה לא מכבר אורחיו של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה ע"ש סטיב טיש באוניברסיטת תל אביב, המדורג כאחד משלושת הפסטיבלים החשובים מסוגו בעולם על פי דירוג CILECT (הארגון הבינלאומי לבתי ספר לקולנוע).

 

אקשן עולמי

הפסטיבל, המתקיים מזה 30 שנה, צבר יוקרה ומוניטין עולמיים, אשר הפכו אותו לאחד מאירועי התרבות החשובים כיום בתחום הקולנוע בישראל, כמו גם מפגש קולנועי ואקדמי ייחודי. זהו שבוע של קולנוע צעיר ונועז, של מפגשים מרתקים, של סדנאות, של כיתות אמן, של כנסים, מסיבות ותערוכות.

 

הרמת מסך לקהל הרחב

מתוך אלפי סטודנטים מהארץ ומחו"ל המגישים את מועמדותם לפסטיבל נבחרים כ-140 סרטים המשתתפים בתחרות נושאת פרסים כספיים ומושכים מדי שנה אלפי אנשים לאולמות סינמטק תל-אביב להיחשף בפעם הראשונה ליצירה קולנועית צעירה ורעננה מישראל ומהעולם.

 

מעבר לתחרות, הפסטיבל מעודד יוצרים צעירים ומוכשרים בראשית דרכם, ומאפשר להם לחשוף את יצירות הביכורים שלהם על המסך הגדול בפני קהל רחב ככל האפשר.

 

נקודת מפגש

הסטודנטים מחו"ל המוזמנים להקרין את סרטיהם בפסטיבל, מתארחים אצל סטודנטים מאוניברסיטת תל-אביב, ומסיירים עמם ברחבי הארץ.

 

ביקורם מאפשר להצמיח מבעד למסך הצלוליד,  שפה המגשרת על פערים תרבותיים, אשר יוצרת קירוב לבבות, דיאלוג ושיתוף פעולה יצירתי ומקצועי. הפסטיבל הופך בכך לבית בינלאומי המפגיש יוצרים, ומחזק באמצעות  הקולנוע את תדמיתן של ישראל ושל אוניברסיטת תל-אביב כמקום ליצירה חדשנית ולנועזות אמנותית.

 

לאתר הפסטיבל >

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>