פנאי סטודנטיאלי

הרבה יותר מלימודים: שפע של אפשרויות בילוי, פנאי ומעורבות בקהילה בקמפוס של אוניברסיטת תל-אביב

פנאי סטודנטיאלי
להקת "לא דובים" בהופעה חיה בקמפוס

הקמפוס של אוניברסיטת תל אביב הוא לא רק מקום שבאים אליו כדי לחקור, ללמוד או לעבוד. הוא מציע לסטודנטים, לחוקרים ולסגל שלל אפשרויות לניצול מהנה של הזמן הפנוי, גם בין שעות הלימודים וגם לאחריהם, באמצעות פיתוח תחביבים ותחומי עניין, אירועי תרבות ובילויים, ספורט והתנדבות בקהילה.

 

שמח על הדשא

מדי יום רביעי מגבירים את הווליום על הדשא עם הפסקת "רוק בקמפוס" המביאה לסטודנטים הופעות רוק מצוינות של מוזיקאים מובילים וצעירים. לאורך כל השנה מתקיימות בקמפוס הופעות של מיטב האמנים במחירים מוזלים לסטודנטים, כמו גם מסיבות ואירועים, שהמרכזי בהם הוא יום הסטודנט של אגודת הסטודנטים: הפנינג ענק הכולל ריכוז נדיר של מיטב אמני ישראל המופיעים בזה אחר זה, יריד אמנים ענק, מתקני אקסטרים ומסיבות אל תוך הלילה.

 

הפסקה טעימה

הפסקות הצהריים, הקפה והנשנושים בין השיעורים הופכות לבילוי אמיתי בזכות הקפיטריות הפופולריות ובתי הקפה הפזורים בקמפוס, בהם "ארומה" במרפסת בית התפוצות והקפיטריות הגדולות בפקולטות. כמו כן קיימים בקמפוס סניפי מזון מהיר כגון: מקדונלד'ס, עלים ירוקים ועוד. בקפיטריות בכל פקולטה ניתן למצוא מוצרי מזון ושתייה במחירים מפוקחים על-ידי אגודת הסטודנטים.

 

יצירה סטודנטיאלית

היצירה הסטודנטיאלית היא חלק בלתי נפרד מהעשייה האקדמית. סטודנטים מהחוג לאמנות התיאטרון עורכים הצגות במהלך השנה, כאשר אירוע השיא הוא פסטיבל small במה, המשמש פלטפורמה יחידה במינה לעשייה אמנותית נועזת ופורצת גבולות ומאפשרת לסטודנטים להתנסות ולהתבסס כאמנים. בנוסף מתקיימים בפסטיבל מגוון אירועים, בהם: תאטרון רחוב, תאטרון בובות, מיצבים וכן מסגרת small אקוסטי שבה לוקחים חלק הרכבים מוזיקליים של סטודנטים. הסטודנטים בבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה מופיעים בקונצרטים רבים במהלך השנה לצד אמנים ותיקים ומובילים, במסגרת מפעל המנויים החדש של ביה"ס למוזיקה.

 

תלמידי החוג לקולנוע ולטלוויזיה לוקחים חלק פעיל בתעשיית הקולנוע הישראלית, והסרטים עליהם עמלו במהלך התואר מוקרנים בעשרות פסטיבלים בינלאומיים. הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים של בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש, מדורג כאחד משלושת הפסטיבלים החשובים מסוגו בעולם על פי דירוגCILECT  (הארגון הבינלאומי לבתי ספר לקולנוע). הפסטיבל מעודד יוצרים צעירים ומוכשרים בראשית דרכם, ומאפשר להם לחשוף את יצירות הביכורים שלהם על המסך הגדול בפני קהל רחב ככל האפשר.

 

בוחרים להתחבר

לכל אדם תחום הקרוב ללבו, אותו הוא רוצה לבטא, לקדם או לחלוק עם אחרים. בקמפוס פועלים מועדונים, פרי יוזמת סטודנטים שביקשו ליצור מסגרת ייחודית לפעילותם. בתמיכתה ובעידודה של אגודת הסטודנטים פועלים התא הגאה, מועדון הדיבייט, קבוצת תאטרון אקטיביסטי, מגמה ירוקה, להקת אגודת הסטודנטים, מקהלת אגודת הסטודנטים ועוד. מאות סטודנטים לוקחים חלק בפעילויות המועדונים הכוללות מפגשים, תחרויות, כנסים ואירועים מיוחדים בקמפוס ומחוצה לו. כמו כן, מציעה האגודה חוגים לסטודנטים במחירים נוחים ובמגוון רחב של תחומים: ספורט ואמנות, לימודי שפות, בישול ועוד. חובבי האסטרונומיה מוזמנים להשתלב בפעילויות המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת תל אביב, הכוללות הרצאות וימי עיון לצד שידורים ישירים ותצפיות מאורגנות של תופעות אסטרונומיות.

 

הגות, דת ומסורת

בית הכנסת והמרכז למורשת היהדות ע"ש צימבליסטה שם לו למטרה לתרום להבנה ולקירוב לבבות בין דתיים לחילוניים ובין הזרמים השונים ביהדות, ברוח של כבוד למסורת ישראל ולערכי הדמוקרטיה. במרכז מתקיימות פעילויות תרבות מגוונות כגון שיעורים, הרצאות, ערבי עיון וקבוצות דיון וחשיבה אודות סוגיות בספרות ובהיסטוריה היהודית לדורותיה. מרכז הלל הוא מקום מפגש לסטודנטים המאפשר שיח פתוח ומלווה את עשייתם החברתית והערכית של המשתתפים בו. פעילויות המרכז משלבות תכנים של התחדשות יהודית, תרבות ומעורבות חברתית ענפה.

 

זמן לקהילה

אלפי סטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב מקדישים כ-300,000 שעות לקהילה מדי שנה במסגרת הפרויקטים של מעורבות חברתית. הסטודנטים מקבלים הזדמנות לסייע ולהשפיע בעניינים הקרובים ללבם דרך חונכות אישית, פעילות קבוצתית, סיוע לימודי או סיוע בארגונים חברתיים לאוכלוסיות יעד שונות כגון ילדים ונוער במצוקה, קשישים ועוד.

 

שומרים על כושר

כדי לשלב כושר וספורט באורח החיים הסטודנטיאלי אין צורך להרחיק לכת. מרכז הספורט של אוניברסיטת תל אביב נמצא בשטח הקמפוס וכולל בריכה אולימפית פתוחה ושתי בריכות מקורות ומחוממות, ספא מפואר הכולל ג'קוזי וסאונות וכמובן חדר כושר מחודש ומאובזר ברמה גבוהה ביותר. במרכז יש גם מגרשי טניס, מגרש אתלטיקה, אולמות סקווש וכדורסל, אצטדיון כדורגל ועוד. ניתן להשתתף בנבחרות תחרותיות ובמגוון רחב של חוגים. תכנית "מועדון תרבות ופנאי" של מרכז הספורט כוללת הקרנת סרטי קולנוע ורחצה לילית בחודשי הקיץ, הרקדות, הופעות, סדנאות ועוד, כל זאת בהנחה משמעותית לסטודנטים ולסגל האוניברסיטה.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>