הקמפוס שלנו

הקמפוס שלנו גדול וירוק: חוקרים, לומדים ומבלים בקמפוס הגדול והיפה בישראל

 

הקמפוס שלנו
חוקרים, לומדים ומבלים בקמפוס הגדול והיפה בישראל
קמפוס בעיר קוסמופוליטית

אוניברסיטת תל-אביב הינה חלק ממרקם החיים של העיר תל-אביב, עיר ללא הפסקה המדורגת במקום השלישי ברשימת 10 הערים ה"חמות" לשנת 2010 (ע"פ מדריך "לונלי פלאנט").

פינות החמד המשובצות ברחבי הקמפוס לצד גלריות אמנות ומוזיאונים, מרחיבים את הלב והופכים את הקמפוס למקום שכיף להיות בו: לחקור, ללמוד, לעבוד וגם לטייל ולבקר בשלל אירועי תרבות ופנאי המתקיימים בו מדי יום.

 

המדשאות, המשתרעות על גבי 800 דונם, מוקפות בצמחייה שופעת, וביניהן פרושים שבילים ומעברים מטופחים ונוחים להליכה ולנסיעה באופניים. הקמפוס משמש במה לעשרות פסלים ומיצבים של אמנים ידועי שם כמו מנשה קדישמן, יגאל תומרקין ורון ארד, ומאגד ערב רב של מבנים בעלי ערך אדריכלי ואסתטי, דוגמת בניין הספרייה המרכזית ע"ש סוראסקי המזכיר בצורתו אונייה, ומבנהו הייחודי של המרכז למורשת היהדות ע"ש צימבליסטה. מדי שבוע נערכים בקמפוס סיורים מודרכים ללא תשלום בעקבות האדריכלות בקמפוס.

 

בשנת 2005, הוענק לאוניברסיטת תל-אביב "אות מגשים ישראל יפה" מטעם המועצה לישראל יפה בתחום פיתוח סביבתי על תכנון ארכיטקטוני ונופי הרמוני ואסתטי של הקמפוס. הקמפוס של אוניברסיטת תל-אביב מהווה חלק בלתי נפרד מאווירת המחקר והלימודים והוא עומד בשורה אחת עם הקמפוסים היפים ביותר באוניברסיטאות הטובות בעולם.

 

טבע בקמפוס

המשרד לאיכות הסביבה הסמיך את קמפוס אוניברסיטת תל-אביב לקמפוס ירוק המיישם את עקרונות הקיימות ואיכות הסביבה במישור האקדמי, התפעולי והקהילתי-סביבתי. בין היתר ידועה האוניברסיטה בפועלה בתחום שימור מגוון המינים ואוצרות הטבע.

 

הגנים הבוטניים של אוניברסיטת תל-אביב משתרעים על פני יותר מ-30 דונם, וכוללים בין היתר גן מקלט לשימור מינים בסכנת הכחדה, גן לצמחייה טרופית וגן לעיוורים בו ניתן למשש, להריח ואף לטעום מן הערוגות. הגנים, האוצרים את צמחיית ארץ ישראל על שלל מיניה וסוגיה, כמו גם צמחים מאזורים אחרים בעולם, משמשים כמרכז חוויה, לימוד ומחקר.

 

פנינה נוספת של טבע שוקק חיים באמצע העיר היא הגן הזואולוגי של אוניברסיטת תל-אביב, המשתרע על שטח ירוק ויפהפה של כ-30 דונם, ומזמן למבקר מפגש בלתי אמצעי עם בעלי החיים הרבים השוכנים בקרבו. חלק מבעלי החיים מסתובבים באופן חופשי ברחבי בגן, והתנהגותם טבעית – הם נלחמים, מחזרים ומגדלים צאצאים. את כל זאת ועוד אפשר לראות, ללמוד ולחקור במשך כל עונות השנה. 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>