האסטרטגיה שלנו לבינלאומיות

 פיתוח שיתופי פעולה מוסדיים

לאוניברסיטה יש למעלה מ-700 שיתופי פעולה אקדמיים בכ-60 מדינות, כולל עם אוניברסיטאות מליגת הקיסוס בארה"ב, מוסדות אקדמיים מובילים באירופה ובאסיה, ולאחרונה גם אוניברסיטאות במדינות המפרץ ומרוקו. בין האוניברסיטאות נמצאות קולומביה ונורת'ווסטרן בארה"ב, לודוויג מקסימיליאן וגתה בגרמניה, מנצ'סטר באנגליה, NTU בטייוואן, פקין וצ'ינג-חואה בסין ו-IIT מדרס בהודו. 

 

אנו מפתחים שותפות אסטרטגית, כזו שחובקת תחומי ידע מגוונים ושיתופי פעולה ברמות שונות. סוגי השותפויות של האוניברסיטה ברחבי העולם כוללים סדנאות מחקר וכנסים משותפים, תוכניות לימודים משותפות, תוכניות חילופי סטודנטים, תוכניות לניידות סגל וקורסים משותפים עם מוסדות אקדמיים בחו"ל. מטרתנו היא לתרום לאיכות המחקר וההוראה, אך גם לחבר את כל קהילת הקמפוס - חברי וחברות הסגל האקדמי והמנהלי, סטודנטים וסטודנטיות - לפעילות הבינלאומית באוניברסיטה.

 

  סטודנטים וסטודנטיות בינלאומיים

יותר מ-2000 סטודנטיות וסטודנטים בינלאומיים לומדים מדי שנה באוניברסיטת תל אביב בכל התחומים. חלקם לומדים בתוכניות מלאות באנגלית לתואר ראשון או שני. אחרים משתתפים בתוכניות בנות סמסטר יחיד או בתוכניות קיץ כחלק מלימודיהם לתואר בחו"ל. תלמידים לתואר שני ושלישי ובתר-דוקטורים בינלאומיים משולבים בפקולטות השונות ונמצאים בחזית המחקר של האוניברסיטה.

 

לצד גיוס סטודנטים מצוינים מרחבי העולם, האוניברסיטה מעודדת ביקורים של חוקרים וחוקרות אורחים מחו"ל. אלה מגיעים לתקופה הנעה בין ימים ספורים למספר שבועות או חודשים, ונוכחותם בקמפוס מעשירה את המחקר, ההוראה ורשת הקשרים הבינלאומיים.

 

בשנים הקרובות שואפת האוניברסיטה להקים שלוחה צנועה באירופה שתפעל בשיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים וגופי תעשייה מקומיים.

 

  תארים ותוכניות בינלאומיות

לאוניברסיטה מספר תוכניות לימוד משותפות עם מוסדות אקדמיים מובילים בעולם, כולל עם אוניברסיטאות גו'נס הופקינס וברקלי בארצות הברית, אוניברסיטת פקין בסין ואוניברסיטת טפאר בהודו. לאוניברסיטה תכנית ב"א משותפת עם אוניברסיטת קולומביה בתחומי הרוח, מדעי החיים ויזמות. בשנת 2022 הוקמה לראשונה תכנית MBA מקוונת במלואה הפונה לתלמידים בכל העולם. בנוסף, מציעה האוניברסיטה תוכניות משותפות קצרות-מועד עם מוסדות בחו"ל, כגון בתי-ספר קיץ, סדנאות למידה משותפות וקורסים מקוונים משותפים (COIL).

 

  בינלאומיות בבית

האוניברסיטה פועלת להגברת ה"בינלאומיות בבית", כלומר יצירת חשיפה לתכנים בינלאומיים ורב-תרבותיים והקניית קישורים גלובליים לכלל קהילת הקמפוס. בין שלל הפעילויות במסגרת זו ניתן למנות תוכניות חילופי סטודנטים וסגל, יוזמות לשילוב סטודנטים וסטודנטיות ישראלים ובינלאומיים, אירועים בינלאומיים בקמפוס, הכשרות לכלל הסגל ועוד.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>